Divadlo

Sídlom jedinej stálej tanečnej scény na Slovensku sa v roku 2007 stal historický objekt bývalého bitúnku na Miletičovej ulici. Zakladateľke divadla, jeho umeleckej riaditeľke, známej a oceňovanej choreografke Šárke Ondrišovej, sa ho podarilo premeniť na Divadlo a Tanečnú školu elledanse - nezávislý kultúrny priestor zameraný na tanec, pohybové divadlo a performing atrs, ale aj ostatné žánre súčasného umenia. Vzhľadom na neudržateľnu finančnú situáciu Divadlo elledanse k 31.12.2015 svoju činnosť ukončuje. Od 1.9.2015 až do konca kalendárneho roka budú uvedené posledné reprízy elledanse v priestoroch Štúdia 12 v Bratislave.

Viac info v článku tu.

Tlačová správa k ukončeniu činnosti dole v prílohe.

O osemročnej vytrvalosti pri stavaní divadla od základov, zostavovaní programu aj sprievodných podujatí, svedčia aj štatistiky: 22 premiér pôvodných autorských tanečných a pohybovných projektov slovenských, ale aj zahraničných tvorcov, hosťovanie v 10 európskych krajinách, zorganizovaných viac ako 900 umeleckých a kultúrnych podujatí, ktoré vzhliadlo viac ako 25 - tisíc návštevníkov, tri najvýznamnejšie divadelné ocenenia na Slovensku. 

Tvorba Divadla elledanse sa zameriava najmä na súčasný tanec, hudbu a fyzické divadlo. Prepája najrôznejšie umelecké žánre a štýly, čím nadväzuje na celosvetový trend prelínania umeleckých prejavov.