Medzinárodný deň tanca

5. 4. 2018

Aj tento rok sa bude niesť 29.apríl v duchu oslavy MEDZINÁRODNÉHO DŇA TANCA. Spoločným programom tanečných telies rôznych štýlov, či individuálnych tanečníkov si pripomenieme, že tanec ľudí spája.

Celým program vás bude sprevádzať Otec Mireeec :)

KEDY: 29.4.2018 (nedeľa) od 14:00 do 19:00
KDE: v  obchodnom centre Eurovea (Bratislava)

PROGRAM bude prebiehať  od 14:00 do 19:00

Tešia sa na Vás:

ABADÁ Capoeira Slovensko
elledanse
EMBODY
Tralaškola - SZUŠ
LOLLIPOPS by Riverpark Dance School
JUVENTA
NØIR Dance Company
Orientalne tance - Hafla o.z.
Tanečné divadlo Bralen
Dallo
Corazon Cubano
Oriental Essence, HALKA
Tanec Ulice
Art Slnečnice
FS  VATRA

a iné...


VSTUP voľný pre všetkých :)

Viac informácií o evente nájdete aj na našej fun page na Facebooku (elledanse)


TANCOVANIE AJ PRE VEREJNOSŤ:

Tento rok pripravujeme FLASHMOB (blesková, v našom prípade tanečná akcia, kde sa na jenom mieste stretne viac ľudí, spoločne zatancujú a rozídu sa.), do ktorého zapájame verejnosť. Ak máš chuť stať sa súčasťou, sleduj náš FB profil, kde už  čoskoro nájdeš všetky informácie.


O MEDZINÁRODNOM  DNI TANCA
Medzinárodný deň tanca zastrešuje Medzinárodný divadelný ústav (ITI), Medzinárodná tanečná rada (CID) a UNESCO. Pripomína sa od roku 1982 a bol zvolený tento deň, kedy sa v roku 1727 narodil francúzsky tanečník, choreograf a tvorca moderného baletu Jean Georges Noverre, ktorého nazývali aj Shakespearom tanca. Posolstvom dňa je oslava tanca, zjednotenie jeho všetkých foriem, zvýraznenie jeho schopnosti spájať ľudí rôznych národností a kultúr, prekročiť tak politické, kultúrne a etnické bariéry a sprostredkovať bohatstvo rôznych tanečných foriem a tradícií /Zdroj: www.zones.sk/.


Tancu Ahoj :)