Bc.Denisa Šeďová

Svoju profesionálnu kariéru začala v Liptovskom Hrádku v tanečnom klube Jessy Vavrišovo. Venovala sa hlavne scénickému tancu a show dance. Od roku 2004, kedy vznikla Súkromná základná umelecká škola v Liptovskom Hrádku, absolvovala I. a II. stupeň tanečného odboru. Za úspešnú reprezentáciu školy doma aj v zahraničí získala ocenenie najlepšieho študenta.

Svoje schopnosti rozšírila o skúsenosti  z moderného, jazzového, klasického, tanca. Počas pôsobenia v SZUŠ Lipt. Hrádok a TK Jessy absolvovala mnoho koncertov v spolupráci s osobnosťami ako M.Partlová, S. Sklovská, ai. Zúčastnila sa niekoľkých workshopov: Peter Jaško (Les Slovaks), Milan Herich (Les Slovaks), Brandon Collves (cunningham Dance Company), kde si rozvýjala svoje interpretačné schopnosti.

Od mala sa zúčastňovala tanečných súťaží  IDO v disciplínach show dance, kde získala niekoľko titulov majsterky Slovenka v detskej, juniorskej a hlavnej vekovej kategórii. Tieto úspechy jej zabezpečili postup na svetové súťaže a finálové umiestnenia. Svoje hoby premenila na profesiu a stala sa študentkou Vysokej školy múzických umení. 

Tento rok absolvovala polročne štúdium v nórskom meste Stavanger, kde sa venovala technike pochádzajúcej z Izraela-GAGA, kontaktnej improvizácii a súčasnému tancu. Pracovala s choreografii a pedagógmi z Čiech, Izraela, Švédska, Nórska: Jarek Cemerek-Cz, Noam Carmel, Hagit Yakira- Izrael, Siri Dybwik, Emma Roszgoni, Ratih Windrati-Nórsko.

Momentálne pôsobí v Tanečnej škole elledanse ako pedagóg jazzového tanca a lyrical jazzu.