MUDr. Kristína (Kika) Uhrínová

Jej prvé detské krôčiky boli súčasne tanečnými krokmi v detskom folklórnom súbore Ďumbier v Liptovskom Mikuláši. Už odvtedy je folklór nenahraditeľnou súčasťou jej života.

Počas štúdia na gymnáziu tancovala vo FS Váh, ktorý si svojim profesionálnym prístupom vybudoval významné postavenie vo folklórnom svete. Okrem folklórneho tanca absolvovala II. stupeň tanečného odboru na SZUŠ Liptovský Hrádok.

Od roku 2010-2014 bola aktívnou členkou VUS Technik z Bratislavy. VUS Technik je niekoľkonásobným víťazom domácich akademických súťaží – Akademická Nitra, Akademický Zvolen. Ako členka FS Váh a VUS Technik sa zúčastnila medzinárodných festivalov v Belgicku, Francúzsku, Bulharsku, ale aj v Brazílii a na Taiwane.

V čase pôsobenia ako tanečnica vo FS Váh pracovala ako tanečný pedagóg v DFS Ďumbier. V rokoch 2011 až 2013 viedla hodiny ľudového tanca a spevu na ZŠ Tupolevova v Petržalke. Tretím školským rokom (2012/2013, 2013/2014, 2014/2015) vyučuje pohybovú a tanečnú prípravu a ľudový tanec pre deti v tanečnej škole elledanse. Lásku k tancu naďalej odovzdáva deťom počas celého roka, letných škôl tanca a táborov.

Okrem pôsobenia v tanečnej škole elledanse je študentkou Lekárskej fakulty UK v Bratislave.