Mgr. art. Šárka Ondrišová, Art.D

Je od roku 2007 zakladateľkou a umeleckou riaditeľkou Divadla a Tanečnej školy elledanse - jedinej stálej scény súčasného tanca na Slovensku.

V priebehu 7 sezón existencie elledanse sa podpísala ako choreografka a spoluautorka pod úspešné tanečné predstavenia: Canto Hondo, hlboká pieseň o nej..., ktoré získalo divadelné ocenenie DOSKY 2008 za Najlepšiu inscenáciu, réžiu a hudbu, ako aj ocenenie Ministra kultúry SR, Jablko, Silent Snow, Pocta kravám, ktorá si vyslúžila nomináciu na DOSKY, Voda na vode, Dlhá noc, Frost a aktuálne Bubliny v betóne.

V roku 1994 začala spolupracovať s divadlom Nová scéna na muzikáloch ako Hello Dolly! v réžii M. Lasicu, Donaha! J. Bednárika, Kleopatry v réžii F. Renča či Vlasy a Krysařa J. Gombára.

Rok 2000 bol začiatkom jej dlhodobej spolupráce s Radošinským naivným divadlom. Vytvorila preň choreografie k hrám Súpis dravcov, Návod na použitie, Na jeden dotyk, 7 hlavných hriechov, Mám okno, Radošinský výber a Nesladím.
Rok 2002 jej otvoril dvere do Štúdia L+S, kde spoluinscenovala populárne predstavenia Barmanky, Piano revue a Lipa spieva Lasicu.

Pre Slovenské národné divadlo vytvorila choreografie do opier Duo Foscari M. Chudovského, Turandot či Popoluška režiséra J. Bednárika a pre balet SND jednoaktovku 4Men.

Na tvorivom konte má aj spolupráce na veľkých televíznych šou ako Osobnosť televíznej obrazovky OTO 2007, 2008 a 2009 či Elán je Elán.

Od čias štúdií v 90. rokoch doteraz sa podpísala pod takmer šesť desiatok choreografií do úspešných divadelných projektov.