Voda na vode

Spomienky rozpustené vo vode.
V snoch a vo vode je všetko ukryté.
Ale sny si nepamätáme a voda je hlboká.

Sny sa nám vnárajú do spánku aj do dní. Sny nás prenasledujú. Sny sa nám prihovárajú. Sú to, čo nechceme vedieť, čo si nechceme priznať. Preto prichádzajú v noci, keď zavrieme oči, utíchneme a oni nám môžu povedať, čo chcú. 

Pôvodná tanečná inscenácia Voda na vode vznikla ako sled snových a vzťahových obrazov.

„Voda ako symbol sa objavuje takmer v každom z obrazov: je vo vani, z ktorej vyliezajú ďalšie postavy, v lavóre, čajníku, počujeme ju kvapkať. Voda, v ktorej sa rozpúšťajú spomienky, na ktoré chcú zabudnúť. Úvodný obraz sa na záver zopakuje – len s časovým posunom – vidíme ľudí, ktorí ešte len prichádzajú do haly, ich očakávanie, netrpezlivosť, zlú predtuchu… V choreografii, ktorá rieši tému životných zemetrasení a hraničných situácií, ustavične niekto padá. Pády (miestami až priveľmi tvrdé), odrazy, odskočenia, sklzy, kontakt s podlahou, využívajú tanečníci takmer v každom obraze. ” (Pravda / E. Gajdošová / Voda v pohybe / 31.1.2012)

Najbližšie predstavenie hráme v rámci Pondelkov SND - 14.2.2014 o 19:00 v Štúdiu SND / derniéra

Napísali o nás: 

„Choreografie Šárky Ondrišovej sú v divadelnej obci očakávanou udalosťou - jej tvorba zvykne načierať o trochu hlbšie a dotknúť sa intímnejšie, ako je bežné. Jej nový projekt Voda na vode pôsobí spočiatku ako akési rozprávanie o emigrantoch. Čoskoro však pochopíme, že ide o vyhnancov vlastnej duše, ktorí si v kufroch nosia celý život. Všade tušíme tiché smútky, tragédie sa skrývajú nielen v siluete človeka naznačenej na zemi ako pri rekonštrukcii prípadu. Toto nie sú muzikálové tančeky, ale boj o život, proti prúdu spomienok, v ktorých sa topíme.“ (SME / Z. Uličianska / Voda, ktorá vyplavuje spomienky / 2.8.2012)