YouMake ReMake

Multižánrového performance vo forme dialógu živej javiskovej akcie a videí z kanálu Youtube malo premiéru počas festivalu FOCUS SLOVENSKO IZRAEL Jedná sa o zábavný a provokatívny formát. Počas show má publikum možnosť prežiť obe reakcie - na „remake“ i na originálne YouTube video.

YouMake ReMake nachádza na You Tube obrovský zdroj inšpirácie. Je bránou k nekonečnému, fascinujúcemu zdroju  zahŕňajúcemu takmer všetko, čo si možno predstaviť.

Reťaz umeleckých reakcií na videá z YouTube ako zdroja nevyčerpateľnej inšpirácie. YouMake ReMake nie je len čírou replikou, skôr komentárom, ktorý vrhá nové svetlo na význam videí.
Čo je teda YouMake ReMake? V zásade ide o formu dialógu, kde sa javisko a web spájajú a pokračujú už spoločne.

Renana Raz
Renana Raz je vedúcim hlasom mladej generácie izraelských choreografov. Participuje na  rozličných  poliach  umeleckých žánrov; choreograficky a tanečne na javisku, ako aj na filmovom plátne, či televíznej obrazovke.
Raz začala s nezávislou tvorbou v roku 1999. V roku 2002 a 2003 získala následne po sebe ocenenie Ministerstva kultúry štátu Izrael v kategórii mladých choreografov. V roku 2004 Raz vyhrala Cenu za najlepšiu choreografiu v “Israeli Theatre Awards” za divadelnú hru “Osher” v réžii Miki Gurevitza (Jerusalem Khan Theater). Počas roka 2006 získala cenu “Young Artist Rosenblum Award” a cenu Ministerstva kultúry za choreografiu.

V roku  2010 Raz vytvorila multižánrový projekt “YouMake ReMake”, ktorý jej priniesol medzinárodný úspech a záujem. Tento projekt prišla vytvoriť aj v elledanse s interpretmi Company elledanse.

 

 

Pridať nový komentár